Děti celého světa 30.5.-2.6.2022

Celý první červnový týden patřil všem dětem z celého světa, protože byl ve středu Mezinárodní den dětí. Proto se celý týden nesl v duchu oslav. Hned v pondělí jsme vyjeli s dětmi do Zoo Lešná, Zlín. Krásnou procházkou v zoologické zahradě mohly děti pozorovat nejrůznější zvířata (slon, lachtan, jaguár a mnoho dalších). O zvířatech jsme si přečetli i zajímavosti jako například, odkud pochází a čím se živí. V průběhu celého dne jsme zajišťovali pravidelný pitný a svačinový režim a pro zpestření, děti dostaly i párek v rohlíku. Nechyběla ani projížďka vláčkem areálem ZOO. Slunné počasí nám velice přálo, a proto se děti zchladily zmrzlinou. Fotografie se ZOO naleznete zde.

Následující den jsme byli všichni plní dojmů, s dětmi jsme si povídali o společných zážitcích ze ZOO, a co se nám nejvíce líbilo. V návaznosti na školní výlet jsme si na památku namalovali obrázky zvířat, která nás nejvíce zaujala.

Na počest středečního svátku Mezinárodního dne dětí probíhal v mateřské škole Karnevalový rej. Do školky přicházely nejrůznější masky, jako jsou piráti, indiáni, princezny a víly. Děti si postavily z kostek papírovou pirátskou loď nebo se představovaly svým kamarádům. Následně jsme se vydali  v maskách do města, kde probíhal poslední den filmového festivalu. Děti si pohrály v parku na průlezkách a odměnou nám byla točená zmrzlina z oblíbené cukrárny „Zlíňanka“. Zábavné dopoledne v centru města jsme završili na školní zahradě, kde děti plnily nejrůznější úkoly, hrály si nebo tančily na diskotékové písničky (Makarena, Jede, jede mašinka, atd.).

Jelikož k dětskému období neodmyslitelně patří hračky, ve čtvrtek si mohly děti přinést svou oblíbenou hračku do mateřské školy. Děti představily svým kamarádům své hračky, od koho hračku dostaly a jak se jmenuje. Poté si děti hračky půjčovaly a hrály si s nimi. Děti ví, že se ve světě mluví i jinými jazyky než česky. Proto jsme se naučili písničku s pohybem „Old Mc Donald had a farm“ a „Five little monkeys“.

Oslavy jsme završili v pátek, kdy naši mateřskou školu navštívil malíř p. Dostál. Ten učil děti malovat zvířátka pomocí jednoduchých tahů tužkou. Všechny děti byly po celou dobu pozorné, a proto se ze všech dětí stali úspěšní malíři. Své krásné obrázky zvířátek si děti odnesly domů, kde určitě udělaly velkou radost všem maminkám a tatínkům. Po výtvarné chvilce jsme se šli s dětmi společné podívat na tablo předškoláků.

I když počasí je pořád hodně proměnlivé, snažíme se každý den být venku, jak v dopoledních tak i odpoledních hodinách. Na školní zahradě nás každý den čekají zábavné zahrádkářské práce, jako je zalévání, přetrhávání ředkviček a dokonce i první ochutnávání čerstvých jahůdek. I přesto, že jsou čerstvé jahody moc sladké a dobré, mají jednu nevýhodu – že rychle mizí :).