Človíček se představuje 27.9.-1.10.2021

Po prodlouženém víkendu jsme se sešli opět ve školce. Přivítali nás Fanda s Tázinkou a společně s dětmi jsme si vyprávěli zážitky. Na interaktivní tabuli pro nás byly připravené úkoly pro chytré hlavy. Měli jsme za úkol seřadit stromy od nejmenšího k největšímu, a taky od největšího k nejmenšímu. Hledali jsme rozdíly mezi obrázky a vytleskávali názvy stromů. Ke každému stromu jsme měli za úkol přiřadit správné listy, plody a třeba i šišky.

Ve čtvrtek nás Fanda s Tázinkou zavedli do lesa, kde nás učili poznávat stromy na vlastní oči. Některé byly listnaté, některé jehličnaté, některé měly šišky a jiné zase ne. Ze začátku bylo pro děti těžké zapamatovat si rozdíly, ale společně jsme si to všechno ukázali. Za odměnu pro děti byly od človíčků Fandy a Tázinky krásné krystaly ukryté v pařezu. Kamínky dětem udělaly radost a budou nás chránit a doprovázet na cestě za poznáním.

V pátek jsme se poprvé vydali cvičit do Sokolovny. Seznámili jsme se s naší pomocnicí kobylkou Emilkou, se kterou děti trénují základní pohybová cvičení. Ve školce na každého čeká sešit, do kterého si za každé splněné cvičení nalepí nálepku. Dále pak děti dostaly i pracovní sešity, kde mají jednoduchá grafomotorická cvičení a pracovní listy. Emilka si pro nás nachystala i básničku, aby se nám lépe cvičilo. Všem se nám tam moc líbilo a těšíme se na příště.

 

“Kobylka je velký skokan,

umí skákat jako klokan,

hop a skok a ani muk,

skáče holka, skáče kluk.”