Človíček se představuje 12.-16.9.2022

I další zářijový týden si děti ze třídy Sluníček postupně zvykaly na režim a dění ve školce. Svou značku a místo u stolu si děti již dobře pamatují, orientují se v prostorách školy a naučily se umístit svou značku na dveře třídy, pokud jdou v daný den domů po obědě. Každý den opakujeme třídní rituály a činnosti, které dětem pomáhají orientovat se v tom, co bude následovat, co se bude dít. Tady jsou některé z nich.

Uklízecí – “Uklízím, pomáhám, hračky na své místo dám, uklízíme pomáháme, hračky na své místo dáme.” Aby nám šlo uklízení pěkně od ruky, pouštíme si k tomu písničku Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko.

Svolávací – do kruhu se svoláváme písničkou Ať je hezky nebe leje, nám tu dobře je, úsměv jako teplé slunce všechny zahřeje. Sluníček je plná třída, samá Sluníčka, za to může tahle naše malá písnička. 

Pozdravení – Dobré ráno, dobrý den, dnes máme pěkný den, začneme ho s úsměvem, ruce máme na tleskání a nožičky na běhání, dobrý den, dobrý den, dnes si to užijem. V silném těle, zdravý duch, pustíme sem čerstvý vzduch, pozdrav svého kamaráda za ruku ho vem, a teď všichni do kolečka sesednem si sem. 

Odpočívací – přikrýt děti peřinkou nám pomůže “větříček”, a poté čteme z pohádkových knížek. V tomto týdnu nám byly přečíst pohádky v rámci projektu Celé Česko čte dětem i dvě maminky našich Sluníček. Moc jim děkujeme, že si udělaly čas a těšíme se na další pokračování.

Probouzecí – spáče budí ze sna písnička Sluníčko od Culinky. 

Při různých hrách si děti zkoušely zapamatovat jména ostatních, např. (při posílání našich třídních človíčků Fandy a Tázinky v ranním kruhu, při hře Ťukám ťukám prstíkem, při cvičení s padákem, aj.) Při spontánních činnostech děti bavily konstruktivní činnosti – magnetická stavebnice Magformers, spojovací stavebnice Kubiq (ze které stavily věže, žížaly a hady), z kartónových cihliček postavily stěny, domy a pokojíčky. Nejen kluci, ale také holky se rády hrají s velkou patrovou garáží a auty, starají se o panenky a vozí je v kočárku, kreslí a malují  se na doktory a kadeřnice v kuchyňce různé dobroty, které my paní učitelky ochutnáváme.

Zpívali jsme lidové písničky Kočka leze dírou, Skákal pes a Prší, prší, kterou děti doprovodily hrou na ozvučená dřívka. Rytmizovali a vytleskávali svá jména, cvičili, tancovali a procvičovali sebeobsluhu v oblékání i při stolování.

Přestože bylo v tomto týdnu počasí proměnlivé a hodně pršelo, nám to vůbec nevadí, chodíme na zahradu v pláštěnkách a gumácích.

Na viděnou se těší paní učitelka Hanka, Bohunka a Jana