Chráníme si své zdraví 19.-22.4.2022

Tento týden byl krátký. Po velikonočním koledování si děti v úterý mohly přinést do školky svou oblíbenou hračku a představit ji ostatním – byl Hračkový den.  Ve středu čekal děti vzdělávací program nadačního fondu Albert pod názvem „Zdravá 5“.

Prostřednictvím četby příběhu o partě pěti dětí jsme se dozvídali, co je zdravý životní styl, co k němu patří, jak si můžeme uchovat zdraví a jaké potraviny jsou zdravé. Společně jsme pojmenovávali a třídili potraviny na zdravé a nezdravé, říkali jsme si, jak je správně uchovávat v lednici, mrazničce či spíži. Zahráli jsme si na obchod s potravinami a přichystali si ovocné a zeleninové talířek ochutnávce.

Paní učitelka nás seznámila s veselou písničkou od Pavla Nováka „Doktora se nebojíme“. Předškoláci si utužovali svoje zdraví v další lekci plavání.

Přišel čtvrtek a po ranních hrách na nás čekala pohádka „Otesánek“. Kdo ji nezná, je o jednom velkém jedlíkovi, který snědl vše, co viděl. Předškoláci se pustili do kresby Otesánka, mladší děti skládali papírový kapesník. Do nakreslené postavy pak dolepili vystřižené obrázky nezdravých potravin z letáků. A kdo zvládl, mohl si zopakovat druhy ovoce a zeleniny na pracovním listě. Čekala nás také delší procházka po lese a společné hry a objevy.

V pátek jsme přivítali ve třídě nového kamaráda z Ukrajiny. Kluci se ho hned ujali a vše mu ukázali, společně postavili velkou autodráhu.