Čekání na advent

První adventní neděle se blíží, děti už skoro nemluví o ničem jiném, než o Vánocích a tak jsme se ve školce pustili do příprav na ně. Začali jsme opakováním dnů v týdnu, povídáním o tom, co nás v průběhu pěti dnů čeká a dramatizací krásné klasické pohádky “Perníková chaloupka”.

Děti dostaly též v pondělí úkol, přinést domů papírek s receptem, přečíst si ho s maminkou a na druhou stranu společnými silami (maminka písmenka, děti obrázky) napsat recept, podle kterého pečete  doma. Byla to malá zkouška toho, kdo dokáže vyřídit vzkaz. Děkujeme rodičům, že berete své děti vážně. Občas nějaké vzkazy budeme  po dětech posílat.

V průběhu dalších čtyř dnů jsme připravili těsto na perníčky, vykrojili, upekli, nazdobili a nakonec i krásně zabalili. Pomáhali opravdu všichni, jelikož těsta jsme potřebovali hodně. Rozhodli jsme se totiž, že si uděláme z perníků srdíčkový adventní kalendář, který se nám vskutku moc podařil.

Ráno při práci jsme si pobrukovali písničku, kterou naleznete zde.

Perníkový týden jsme zakončili hezkou procházkou do lesa.

Prosíme rodiče, kteří mají Facebook, aby dali hlas našim šikovným dětem, které se zúčastnily výtvarné soutěže Kočky kam se podíváš. Obrázky najdete pod číslem 60-65. Odkaz najdete zde.

Děkujeme

Mějte všichni  krásnou první adventní neděli