Brzy budu školákem 28.3.-1.4.2022

„Od Andulky po žížalu,

hrajeme si s písmenky,

projedeme abecedou,

připravte si jízdenky!“

 

V posledním březnovém týdnu jsme pokračovali s přípravou dětí k zápisu do 1. třídy základní školy. Písmenka a čísla nás provázela celý týden. Děti trénovaly podpisy svých jmen, obtahovaly písmenka v krupici, určovaly první a poslední hlásku ve slovech, skládaly hlásky ve slova a naopak rozkládaly slovo na hlásky. Písmenka také modelovaly plastelínou nebo skládaly číslice z PET víček. Své znalosti, vědomosti a dovednosti děti rozvíjely také návštěvou zlínského zámku, kde se konala tradiční výstava her a hraček s názvem IQ Play Festival. Děti si mohly vyzkoušet logické i kreativní hry, robotické hračky, labyrinty a stavebnice.

V úterý si děti rozehrály jejich velmi oblíbenou hru „Na školu.“ Střídaly se v roli učitele, plnily úkoly různé náročnosti nebo dokreslovaly obrázky podle slovního diktátu. Při procházce lesem děti pozorovaly, jak se s příchodem jara mění příroda kolem nás. Opakovali jsme si, jak se v lese chováme, abychom mu neškodili i jak se o les staráme.

Ve středu jsme se zúčastnili divadelního představení „Kosí bratři“ ve zlínském divadle Malá scéna. „Žili, byli dva kosí bratři. Starší Josef za osmnáct a mladší Václav bez dvou za dvacet.“ Josef s Václavem jsou kosí bratři, jak se patří, a tak se dalo čekat, že jejich vystoupení bude plné zajímavého dobrodružství. Odpoledne čekala naše předškoláky další lekce plaveckého výcviku.

Ve čtvrtek jsme si povídali o tom, jak se děti těší do školy, co je ve škole čeká a co je potřeba mít do školy připravené. Opakovali jsme si písničky a básničky, které měly děti připravené k zápisu. Děti věděly, jaké je čekají školní povinnosti i v čem se liší pobyt ve školce a ve škole. U stolečku si vymalovávaly obrázky školních potřeb, které pak vystříhaly a nalepily do papírových aktovek. Ty si náležitě barevně vyzdobily. Dopolední aktivity jsme zakončili další lekcí „Kreslení s písničkou.“

Páteční dopoledne patřilo již tradičně cvičení v Sokolovně. Na úvod se děti zahřály atletickou abecedou, zdravotními cviky si protáhly celé tělo a svou obratnost uplatnily při houpání na kruzích nebo zdolávání překážek v opičí dráze. Velkou odvahu prokázaly podbíháním pod točícím se lanem.

Těšíme se na pondělí, až nám naši předškoláci sdělí dojmy ze zápisu.

S přáním hezkého dne paní učitelka Lenka