Broučci v trávě 17. – 21.5.2021

Broučci, berušky, mravenci, mouchy, prostě všelijaký hmyz. Takové téma nás čekalo tento týden. Vzhledem k počasí jsme však na chodníku a travičce mohli vidět jen žížaly, které vylézají před deštěm.

To nás ale vůbec neodradilo a o hmyzu jsme se dověděli spoustu nových a zajímavých věcí. Společně s broučky jsme se také připravovali do školy. Zaměřili jsme se na osovou souměrnost a skládání papíru do vějíře, kde je potřeba přesnost a také trpělivost. V pracovních listech jsme pak dále měli v mazací formě na trénování prostorovou orientaci bludiště a hledání červíků. Jako bonus pak byla omalovánka podle čísel nebo značek.

Celý týden nás doprovázela melodie písničky “Tluče bubeníček”. Nejprve jsme písničku spojili s pohybem a udělali dlouhého hada. V rytmu písně jsme pak zpívali tento text:

Leze, leze brouček, leze, leze had,

honem milé děti, rychle se schovat.

Schováme se do travičky, schováme se do školičky,

Hola hola hej, nikdo nemeškej!

Přilezli jsme do vesnice, jmenuje se Skákanice, Dupanice, Tulenice, Dřepanice, Točenice ….

V dalších dnech jsme pak melodii písně spojili s logopedií a naučili se vtipnou logopedickou písničku “Blecha”. Ptáte se proč vtipnou? Protože nás lechtala na pupíku. V rytmu písně jsme pak bubnovali na “Bosu”.

V metodě dobrého stratu nás potom čekala písnička o travičce zelené, kde se broučci a různý hmyz rádi schovávají.

Počasí se naštěstí umoudřilo v pátek a tak jsme mohli do travičky podívat společně s pejsky. Na zahradě si pro nás dvě milé slečny připravily program Canisterapie s pejsky Mejbynkou a Hopinkou. Naučili nás, jak se k pejskům máme chovat, a jak si s nimi můžeme hrát.