Brzy přijde Mikuláš 28.11.-9.12.2022

V tomto čase jsme se připravovali na příchod Svatého Mikuláše a jeho andělské i pekelné družiny. Děti s napětím očekávaly, jak to s nimi po roce zase dopadne. Ještě, že jsou v naší školce samé šikulky. Mikuláš jen chválil, anděl naděloval a čerti odešli s prázdnou.

S dětmi jsme si povídali o tom, kdo byl Svatý Mikuláš, kde se vzala mikulášská nadílka nebo proč Mikuláš chodí právě v doprovodu čerta a anděla?

Také jsme si nadělili spoustu aktivit a činností, které jsou s mikulášským dnem spojené – naučili jsme se pro mikulášskou písničku (Čert a Mikuláš), básničku (Přišel k nám čert s Mikulášem) i čertí taneček (Popletení čertíci).

Pekli jsme a zdobili perníčky, kreslili čerta uhlem a naučili se skládat papír v harmoniku, abychom čertovi dolepili špičaté rohy a dlouhý jazyk.

Při grafomotorickém cvičení anděla jsme kreslili geometrické tvary, které už dobře známe, a to kruh a trojúhelník. Protože jsme třída předškoláků, přibyla nám i ležatá osmička, kterou jsme si ztvárnili chůzí po laně, kresbou fixem na tabuli a na konec pastelem, kterým vznikla doslova andělská křídla.

Jako správní čertíci jsme si brousili  jazýčky na počátečních hláskách slov, blekotáním i strašením svých kamarádů.

A protože k adventu patří pohádky, přijela do naší školky nejen pohádka Vánoční (paní Sasínová), ale i ta o Popelce (pan Taraba).

Pohybovými hrami, zdravotními cviky, hopsáním na trampolíně a cvičením na lavičce nebo s padákem si děti zvyšovaly svou tělesnou zdatnost a odolnost při návštěvě sokolovny.

S přáním pevného zdraví,

paní učitelka Lenka

 

http://