Babí léto 21.-25.9.2020

Tento týden jsme u Sluníček pokračovali ve vyprávění o ” babím létě”, přivítali jsme první podzimní den, opakovali jsme písničky a říkadla o podzimu, které již známe: “Měla babka, čtyři jablka, Pod naším okýnkem, Byla jedna babka, prodávala jabka, Foukej, foukej vetříčku”. Seznámili jsme se s písní: “Pod dubem, za dubem, měla jedna dvě”, kterou si můžete doma zazpívat podle videa zde.

Předškoláci přinesli ukázat z domova svou práci, kterou si procvičovali dovednosti v “domácí školce” (distanční vzdělávání) z minulého týdne, když musela škola přerušit provoz. Bylo vidět, že se všichni moc snažili, což jsme ocenili velkou pochvalou při individuálním povídání s dětmi o tom, jak se jim dařilo nabízené aktivity plnit.

Učili jsme se základní kroky mazurky, předškoláci si procvičili jemnou motoriku při práci s vlnou (jablíčko s jadřincem), vyzkoušely si 3 výtvarné techniky – otiskování, kreslení tuší, stříhání a lepení. Trénovali i další dovednosti zrakové vnímání (rozlišení jiného tvaru v řadě), znalost barev, grafický záznam čísel do 5, porovnávaly méně x více. Zde vkládáme pracovní listy pro předškoláky i pro domácí procvičování, nebo zopakování.

Nejstarší děti vytvářely obrázky s podzimní tématikou k prezentaci naší školy, která bude k vidění během měsíce října na magistrátu města Zlína.

Mladší děti se věnovaly malování jablíček temperovými barvami, tvořily jablíčko z plastelíny a papíru. Také jsme využili krásné dny ke cvičení a hrám venku na zahradě. Trénovali jsme chytání a házení míčů, zahráli si “Na medvěda a Na rybáře”, jezdili jsme na odrážedlech a koloběžkách. Na hřišti nedaleké školy jsme si vyzkoušeli co umí voda – (vytahuje žížaly ze země, s hlínou tvoří bláto, v prohlubních tvoří kaluže, cáká, atd…..).