Kouzelný svět pohádek 29.1.-2.2.2024 – Sluníčka

I minulý týden byl u nás ve znamení pohádek. V pondělí bylo veselo, přišel k nám kamarád Kašpárek a naučil nás novou písničku, na kterou jsme si mohli i zacvičit. A protože Kašpárek nosí pohádky všem dětem a má s tím moc práce, vyrobili jsme z papíru další Kašpárky.

V úterý jsme navštívili Městské divadlo Zlín, které pro děti nastudovalo příběh veselé, rozpustilé, odvážné a samostatné holčičky Pipi Dlouhé Punčochy. Představení bylo plné překvapení, legrace a smíchu.

Ve středu jsme si povídali o známých pohádkách, které máme nejraději, na obrázcích jsme vyhledávali známé pohádkové dvojice, hráli jsme tichou poštu se jmény pohádkových hrdinů. Starší děti se zapojily do výtvarného projektu studentky VŠ zaměřeného na přírodu.

Ve čtvrtek pro nás měla paní učitelka připravenou pohádku Hrnečku vař – hrnečky jsme mohli vymodelovat nebo namalovat, kaši jsme pak dolepili z kousků polystyrénu. Starší děti i dnes čekalo pokračování v aktivitách s paní učitelkou Erikou – sadily semínka, malovaly obrázky na plátno, kreslily sluníčka.

V pátek měli školáci pololetní prázdniny, ve školce nás bylo málo a tak jsme se obě třídy vydaly na Sokolovnu, kde jsme si zahráli oblíbené pohybové hry – Na kočku a myš, Na ovečky a vlka, Na medvěda, Na sochy. Samozřejmě nesmělo chybět oblíbené skákání na trampolíně a do velkých žíněnek.

Bohumila Ptáčková