2. – 16. 2. MASOPUST – Sluníčka

5. – 16. 2. – MASOPUST

Dva týdny masopustního veselí nás ve školce moc bavily. Užili jsme si nejrůznější hry, vyrábění, tvoření a hlavně masopustní taškařice. Velký úspěch sklidila přehlídka všech masek a následující tance s balonky.
Užili jsme si i srdíčkový dobroden (Den svatého Valentýna), kdy jsme si povídali o lidských ctnostech, děti vybíraly jaké ctnosti by se k tomuto dni mohly vázat a zjistili jsme, že jich je velké množství ( laskavost, štědrost, ochota, sounáležitost, ale i sebeláska). Podle sborníku Karet ctností jsme si jednotlivé ctnosti představili a vysvětlili a zkoušeli jak bychom je mohli aplikovat k nám do školky, nebo domů. Vyrobili jsme si přání a darovali jsme je komu máme nejraději, nebo komu děti chtěly udělat radost.
Také jsme strávili spoustu času venku. Navštívili jsme Eko centrum na Velíkové, kde si pro nás prima paní učitelky připravily program v lese. Učili jsme se poznávat stopy v lese, ukázali jsme si, jak okousávají různá zvířata přírodní materiály, jaká může být v lese legrace, kde se přes zimu mohou schovávat broučci a že umazat se není žádná hrůza. Největším zážitkem a legrací ovšem bylo poznávání zvířecích bobků 🙂 Proto jsme se hned další den vydali na průzkum i do lesa nad naší školičkou, kde jsme zjistili, že příroda se letos probouzí opravdu brzy. Našli jsme stromy obrostlé kočičkami i pravé, nefalšované jarní blátivé kaluže 😀
A příští týden hurá do dobrodružství jarních prázdnin!