18. – 22. 3. 2024 – Jaro už se probouzí – SLUNÍČKA

Pomalu, ale jistě se nám blíží Velikonoce, a proto jsme se v tomto týdnu pustili do seznamování se se základními znaky Velikonoc. Děti se dozvěděly, proč vlastně Velikonoce slavíme, procvičily si spolupráci při vytváření velikonočního příběhu a motoriku ruky při vytváření velkého společného zajíčka. Zaměřili jsme se na prematematickou představivost, kde jsme společně počítali a i si názorně ukázali, kolik dětí chybí, jestli je více holek, nebo kluků…

Protože jsme se chystali odvolat zimu a přivolat jaro, vyrobili jsme si vlastní maličké Moreny. Byl to pro nás takový trénink, abychom se mohli připravit na další den, kdy jsme si vyrobili už velkou Morenu, kterou jsme se vypravili hodit do řeky Dřevnice. Morenu jsme odstrojili, zazpívali jí na cestu a úspěšně ji pustili po vodě, aby už zima od nás odplula pryč a my se mohli naplno radovat z krásného jara.

Abychom si ale jaro opravdu přivolali, nasadili jsme si i velikonoční osení, aby nám stihlo vyrašit do velikonočního pondělí a budeme ho během dalšího týdne pozorovat, jak se mu daří.

Marie Vaňková