Kouzelný svět pohádek 15.-19.1.2024 – Sluníčka

Tento týden jsme se s dětmi vypravili do pohádkové říše. Povídali jsme si o pohádkových bytostech, prohlíželi si knihy, sdíleli jsme spolu všechny naše oblíbené pohádky.

Zaměřili jsme se na rozvoj fantazie a vnímání. Chlapci jako správní rytíři dostali za úkol vytvořit si vlastní rytířskou zbroj včetně svého erbu. Děvčata měla velmi příjemné chvilky, kdy se na sebe dívala do zrcadla, hledala co je na nich krásné a princeznovské a pak měla za úkol nakreslit sebe sama do kouzelného zrcátka.  Zaměřili jsme se také na rozvoj jemné motoriky, přebírali jsme korálky, navlékali, stavěli hrady a zámky, stříhali, kreslili a tvořili.

Ve středu jsme se vypravili do zlínské filharmonie Bohuslava Martinů na výchovný koncert s názvem Popletený orchestr. I když to bylo pro děti náročné, koncert si velmi užily, dovedly na něj po celou dobu zaměřit svou pozornost. Také zvládly cestování dopravními prostředky a dokáží se pohybovat ve větší skupině.

V pátek jsme se konečně dostali do Sokolovny. Protože jsme zde dlouho nebyli, děti byly velmi nadšené a akční. Proto jsme i celou lekci zaměřili na vybití přebytečné energii a procvičení celkové koordinace těla. Hodně jsme běhali, skákali, protahovali svaly, hráli několik honiček a oblíbenou hru na sochy. Velkou odměnou pak dětem bylo skákání na trampolínách, které si všichni opravdu užili.

paní učitelka Marie Vaňková