11. – 15. 3. 2024 Jaro už se probouzí – SLUNÍČKA

Konečně je to tady, jaro se pomalu probouzí k životu a proto jsme se s plnou vervou pustili do práce. Celý týden jsme se seznamovali se znaky jara, co všechno nás bude na jaro čekat a jaké je na jaře počasí. Krásné jarní počasí nás vytáhlo ze špatné nálady a první teplé sluneční paprsky jsme si na zahradě užívali plnými doušky.

Děti také pořádně rozhýbaly mozkové závity. Zaměřili jsme se na jazykové dovednosti, kdy se děti seznámily se slovem jaro – hledali jsme písmena, dávali jsme je do správného pořadí, počítali kolik jsme i počet slabik v našich oblíbených jarních slovech. Děti se musely domluvit jak budou pracovat v týmu, rozvíjet svou spolupráci, respekt a umět si prosadit vlastní názor.

Všechny jarní poznatky jsme pak završili při velkém pokusu s počasím. Děti se mohly přesvědčit jak těžké je pro duhu prodrat se skrz mraky a jak se barva rozpíjí do vody.

V pátek bylo opět naše oblíbené cvičení na Sokolovně. Tentokrát jsme se zaměřili na koordinaci oko-ruka, kdy jsme zkoušeli házet míčkem na  cíl, předávali jsme si ho v kruhu i za zády a v nejrůznějších krkolomných pozicích.

Marie Vaňková